Aļaskas kruīzi – iepazīstiet nepieradināmo Aļaskas dabu

“National Geographic” dokumentālajās filmās par Aļasku redzamie iespaidīgie skati vienlaikus biedē un vilina, jo ir grūti iedomāties, kā vienatnē spētu izdzīvot šādos apstākļos. Tajā pat laikā mežonīgā daba vilina to iepazīt tuvāk. Ļaujieties šai vēlmei izmantojot iespējas, ko piedāvā Aļaskas kruīzi!

Vasaras atvaļinājums subarktiskajā klimata joslā

Tā kā Aļaska atrodas subarktiskajā klimata joslā, laika apstākļi šajā ASV štatā gada lielāko daļu ir līdzīgi bargai ziemai, kad zemakā gaisa temperatūra ir -5oC, tādēļ Aļaskas kruīzi notiek tikai vasaras sezonā no maija līdz septembrim.

Plašas izvēles iespējas

Izvēloties kādu no vairāk nekā 600 maršrutiem, ko piedāvā 12 kruīzu kompānijas, Jums ir iespēja izvēleties kruīzus no vienas nedēļas līdz vienam mēnesim, iepazīstot Aļaskas skarbo skaistumu. Vairums izbraukšanas un atgriešanās ostu atrodas ASV, taču ir iespējams ceļot arī no Kanādas un Japānas.

Kādus “brīnumus” apskatīt piedāvā Aļaskas kruīzi?

Vislielākā Aļaskas vērtība ir tās mežonīgā, nepieradināmā un fantastiskā daba:

  • tundras meži ar tādiem dzīvniekiem kā brūnie lāči, vilki, aļņi u.c.;
  • mežonīgas upes (Kenai un Krievu) ar 3 veidu lašiem, forelēm un ātēm;
  • kalni (Makinlijs un Foraker) ar kalnu kazām un aitām;
  • ledāji un fjordi;
  • naksnīgajās debesīs vērojamā ziemeļblāzma;
  • parki (Zemestrīces, Delanī, Čugačas parks).

Turklāt šis ir teicams ceļojumu variants arī tiem, kas mīl aktīvo atpūtu – laivošanu, makšķerēšanu, pārgājienus, slēpošanu un daudzus citus.

Aļaskas kruīzu ir vēlams papildināt ar kruīzu kompānijas piedāvātajām sauszemes ekskursijām pirms vai pēc kruīza, kuru laikā var iepazīt Aļaskas iekšzemi.

Ar ko rēķināties?

Laika apstākļi

Aļaskas kruīzi notiek tikai vasaras sezonā – no maija līdz septembrim. Šajā laikā gaisa temperatūra pa dienu ir robežās starp +15..+26oC, īpaši jūlijā, kas ir Aļaskas siltākais mēnesis, savukārt naktīs var kļūt visai dzestrs, ap +10 oC vai pat mazāk grādiem. Nokrišņu šajā laikā ir maz.

Apģērbs

Sagatavojieties siltajām dienām, izvēloties ērtu un ne pārāk biezu apģērbu, bet vakariem un naktīm sarūpējiet siltākas jakas! Pirms došanās ceļā iepazīstieties ar kuģa dresscode, kas variē no formāla līdz brīvam, atkarībā no kruīza kompānijas!

Norēķini

Visi norēķini uz kuģa un ostās notiek ASV dolāros un ir iespējami arī ar kredītkarti.

Izbaudiet nepieradināmo dabu, iespaidīgos kalnus un aizraujošas fiziskās aktivitātes, ko piedāvā Aļaskas kruīzi!